1 kwietnia 2020

Na co zwrócić uwagę przy szukaniu adwokata?

W sytuacji, gdy strony są zgodne co do tego, że chcą zakończyć małżeństwo i potrafią ustalić między sobą takie kwestie jak opieka nad dziećmi czy podział majątku, sprawa rozwodowa przebiega zazwyczaj bez większych komplikacji. Jeśli jednak współmałżonkowie zdecydowali się na rozwód z orzekaniem o winie, wówczas bardzo ważne jest to, jaki adwokat będzie ich reprezentował. Od właściwego poprowadzenia sprawy zależeć będzie, czy sprawa zakończy się dla nas pomyślnie, czy nie. 

Adwokat do spraw rozwodowych – jak wybrać najlepszego?

Zaczynając poszukiwania prawnika do poprowadzenia sprawy rozwodowej, warto najpierw rozważyć, czy lepiej skorzystać z pomocy dużej kancelarii, czy indywidualnego adwokata. Wiele osób uważa, że w kancelarii będzie mogło liczyć na lepszą obsługę. W praktyce często okazuje się, że naszą sprawą zajmuje się kilku prawników, co może skutkować tylko powierzchownym jej rozeznaniem przez każdego z nich. Poza tym na rozprawach będą nam towarzyszyć różne osoby. Decydując się na adwokata działającego indywidualnie, będziemy mieć pewność, że to jego zawsze spotkamy na sali rozpraw. Z pewnością także bardziej dogłębnie zapozna się z naszą sytuacją.

Kiedy już podejmiemy decyzję co do tego, jaki rodzaj współpracy bardziej nam odpowiada, pora przeanalizować kwalifikacje prawnika, któremu chcemy powierzyć naszą sprawę. Dobry adwokat do spraw rozwodowych powinien mieć odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie. Najlepiej nawiązać współpracę z osobą, która specjalizuje się w prawie rodzinnym. Prawnikowi skupionemu na jednej dziedzinie prawa łatwiej jest bowiem śledzić zmiany zachodzące w przepisach. Jest to szczególnie ważne, jeśli czeka nas trudny rozwód z orzekaniem o winie, walka o opiekę nad dziećmi i podział majątku.

0 komentarzy

Call Now ButtonZADZWOŃ DO NAS